Таг: автобуси

Владата реагира на критиките, закуска и вода за патниците, автобусите и...

Владата на РСМ реагира на секојдневните критики и забелешки и ги поправа грешките во од. Од денеска секој патник,...

Автобусите на Нехар Турс со полициска придружба вратени oд граница

По синочешната драма кај спортскиот центар,,Борис Трајковски“,  каде по долга расправија меѓу сопственикот на Нехар турс и незадоволните граѓани кои имале...

МВР: Лага е дека се врши вонредна контрола на автобусите за...

 Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лажните вести што вечерва ги шират одредени интернет портали за наводни блокади и вонредни...

Стотици автобуси од внатрешноста како поддршка на маршот ,,ЗА европска Македонија“...

Голема колона поддржувачи на референдумот маршираа низ улиците на Скопје , за да дојдат пред седиштетото на ЕУ. Низ улиците може да се забележат стотици...

МВР: Насилниците предизвикале сообраќајка и ги тепале патниците

Околу 21,00 час. пријавено е дека на бул.Крсте Мисирков на постојката кај 26-ти Јули во автобус на ЈСП бр. 50 од страна на повеќе...

ВИДЕО:Парижани ќе се возат во автобуси без возачи

Во Париз се воведени пробни автобуси кои немаат возачи. АП јавува дека тие се уште се тестираат, но дека сериозно се работи на развојот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com