Таг: автократско владеење

Ердоган ќе биде и Премиер и Претседател

Турскиот Претседател  Реџеп Таип Ердоган сам си ја отвори вратата за целосно автократско управување со земјата. Тој ги одобри уставните измени, со што ќе...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com