Таг: автомобил-бомба

Ѓорѓије Божовиќ член на мафијашкиот Шкаљарски клан е убиениот во експлозијата...

Фотографијата од уништениот автомобил покажува дека експлозивот кој бил поставен под него имал голема разорна моќ. Црногорските медиуми јавуваат...

Експлозија на автомобил-бомба во Могадиш

Автомобил-бомба експлодира во сомалискиот град Могадиш, соопштуваат официјални лица од тамошната полиција. Засега нема информации за загинати или ранети во инцидентот. Експлозијата се случила во близина...

Јилдирим: Турција ја продолжува борбата против тероризмот

Премиерот на Турција, Бинали Јилдирим, изјави дека во експлозијата на автомобил-бомба на југоистокот на Турција загинаа 18 лица, а дека 26 се ранети. Јилдирим...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com