Таг: автомобил

Опожарениот автомобил за кој ВМРО ДПМНЕ го обвини Вице Заев се...

МВР утврди дека на 09.08.2020, кога околу 09.10 часот во СВР Скопје беше пријавено дека на паркинг простор на бул. „Асном“ во...

Загрепчанка спаси инвалид од автомобил потонат во поплавените улици во големото...

Хрватска активистка за заштита на напуштени кучиња, Мирна Мрчела, преку ноќ стана херој на Загреб откако во завчерашното невреме што го погоди...

НБА ѕвездата Џеј-Ар Смит брутално тепа демонстрант затоа што му го...

На демонстрациите што се раширија ширум САД поради полициското убиство на Џорџ Флојд, се случија бројни инциденти, грабежи, уништување на имот, палежи...

Релаксирано на Треска, па може да се измие со шампон и...

Секој прави што сака, тотална анархија на секој чекор Фото:ФБ

Со блокатор го блокирале заклучувањето на автомобилот, а потоа украле 11.000...

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против двајца албански државјани за кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 1...

Со автомобил покоси неколкумина во полно кафуле во Лабин(видео)

Изминатата ноќ во хрватскиот град Лабин се случи тешка сообраќајна несреќа во која едно лице го загуби животот, а најмалку уште 4...

Врзан коњ за автомобил низ скопските улици(фото вест)

Скопје, Автокоманда-коњот кој го користат за тешки физички работи го пренесуваат на овој начин од еден дел во друг на градот

Социјалните служби се информирани за случајот со оставените деца во автомобил

Случајот со оставените деца во автомобил во населбата Ново Лисиче во Скопје, ги алармираше надлежните институции во земјата. ...

Дрски возачи продолжуваат да ја сечат Партизанска на пешачкиот кај Универзална

На ФБ страницата Сообраќаен срам, граѓани секојдневно постираат разни сообраќајни прекршоци. Еден од најдрските е сечењето на булеварот Партизански...

Гостиварец загина од арматурен профил кој падна врз него од камион...

  Денеска околу 13 часот во Гостивар се случила несреќа помеѓу патничко моторно возило со кое управувал четириесет и осум годишен гостиварец и товарно моторно...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com