Таг: агатангел

Обвинителство ќе истражува дали владиката Агатангел сторил кривично дело со повикот...

Основното јавно обвинителство Велес  отвори предмет по допрен глас по објавите во медиумите и јавното соопштение на Митрополитот Агатангел и Повардарската Епархија,...

Владиката Агатангел дал благослов со света вода да се попрскаат улиците...

,,Следејќи ја традицијата на Светата Православна Црква, кога за време на војни, суша, земјотреси, епидемии и други несреќи, во минатото биле спроведувани...

Раскол во МПЦ: Владиката Агатангел јавно го отфрли барањето на Синодот...

Владиката Агатангел се обрати со отворено писмо и го искажа своето несогласување со другите владици и Синодот на МПЦ ОА, да побараат признавање од...

Груевски и функционери на ВМРО ДПМНЕ беа почесни гости на осветувањето...

Во Велес  е осветена и пуштена во употреба црквата „Свети Кирил и Методиј“ која се градеше 11 години. Нејзината изградба започна на 1 јуни...

Владиката Агатангел држеше политичка проповед во Велес

Владиката Агатангел-Митрополит Повардарски, вчера држеше политичка проповед пред одреден број велешани во рамки на протестите наречени За заедничка Македонија. Досега невидено на овие простори,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com