Таг: агим нухиу

Lajm:Агим Нухиу ќе биде кандидат за Претседател на РМ од ДУИ

Порталот на албански јазик Лајм, објави дека кандидат за Претседател на РМ од ДУИ, ќе биде акатуелниот заманик министер за внатрешни работи,...

Агим Нухиу го промовира МВР како заеднички дом за сите

  МВР денеска информира дека Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу промовирал кампања преку повеќејазични билборди за полицијата како заеднички дом за сите. Во соопштението се...

Тријазични соопштенија за работните ангажмани на Министерот за внатрешни Агим Нухиу

На официјалната веб страница на Министерство за внатрешни работи денеска се известува за работниот ангажман на новиот министер за внатрешни работи Агим Нухиу во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com