Таг: адеми

Синот на пратеникот Џеват Адеми ранет со куршум на свадба

Синот на пратеникот од ДУИ, Џеват Адеми, изминатата вечер е ранет од огнено оружје на свадба. На истата свадба е рането уште...

Министерот Адеми прави чистка во Министерство за култура

Златко Теодосиевски, член на телото за реформи во Министерство за култура, доби известување од министерот Асаф Адеми дека не му се потребни...

Адеми: Ги пријавивме снимачите на гласачите кај австралиските власти

Македонската Влада го пријави чинот на снимање на гласачите на референдумот пред конзулатот во Мелбурн, соопшти министерот задолжен за дијаспората, Едмонд Адеми. ,,Чинот на снимање...

Кога државните функционери претеруваат зборуваат за ,,пресадување коса“ и велат ,,Аиии“

Една многу сериозна тема како што е оддавањето државна тајна , за што е обвинет пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Антонио Милошоски, се третира со...

Адеми ги запозна претставниците на Форум за демократска Македонија со Националната...

Министерот задолжен за дијаспората во Влада на РМ, Едмонд Адеми, оствари средба со  претставниците на Форум за демократска Македонија- Заедница на Иселеници од Република...

Адеми: Драго ми е што секаде во светот има претставници на...

Во Малта неколку членови на Форумот за демократска Македонија, заедница на иселеници од Македонија, се сретнаа со министерот без ресор со задолженија за дијаспора...

Форум за демократска Македонија ќе учествува во подготовка на Национална стратегија...

  Делегација на Форумот за демократска Македонија во Лондон се сретна со македонскиот министер за дијаспора Едмонд Адеми. На средбата беше договорено учество во работната...

Започнува процедура за изработка на Национална стратегија за дијаспората

  Членовите на Владата на Република Македонија денеска едногласно ја прифатија Информацијата за потребата од изготвување Национална стратегија за соработка со дијаспората (2018-2023). Владата задолжи...

Адеми:Македонија има потреба од Национална стратегија за соработка со дијаспората

Министерот во Владата на РМ задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, денеска оствари протоколарна средба со амбасадорот на Република Грција во Република Македонија, Димитрис Јанакакис. На...

Џеват Адеми до ВМРО ДПМНЕ: Се согласивте со јазикот, проблем ви...

Работите се јасни, можеби тоа што се губи во моментот како привилегија е голема работа, но ова што го правите не е нормално колега...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com