Таг: адриа тур

Корона дебакл, кондицискиот тренер и тенисерот Борна Ќориќ позитивни на Ковид...

Тенискиот турнир Адриа Тур, во организација на Новак Ѓоковиќ, наместо спектакуларно финале, доживеа корона дебакл. По Бугаринот Григор Димитров,...

Григор Димитров позитивен на корона вирус, откажано финалето на Адриа Тур...

Финалето на тенискиот турнир Адриа Тур во Задар е отажано по сознанието дека бугарската тениска ѕвезда, Григор Димитров е заразен со корона...

Ѓоковиќ, Тим и Зверев без ограничувања, играа фудбал, се радуваа, се...

Пред стартот на хуманитарниот тениски турнир Адриа Тур , во организација на српскиот тенисер и светски број 1 рекет, Новак Ѓоковиќ, во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com