Таг: азербејџан

Со посредство на Путин Азербејџан и Ерменија постигнаа примирје

Од 10 октомври ќе стапи во сила мировниот договор што го постигнаа министрите за надворешни работи на Азербејџан и Ерменија со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com