Таг: академија пандев

Зрињски се засили со играч од Ријека пред мечот со Академија...

Зрињски е тимот кој е противник на Академија Пандев  во првото квалфикациско коло во Европа лигата, екипата од Мостар доби засилување  во...

ФОТО: Академија Пандев за прв пат во квалификации за Европа Лигата

Академија Пандев е пример како се гради и постигнува успех, чекор по чекор овој млад клуб со големи амбиции стигна до...

ПМФЛ: Победа денеска ја пречекува Академија Пандев во Турново

Заостанатиот натпревар од 24 коло во ПМФЛ меѓу Победа и Академија Пандев ќе с еодигра денеска во Турново на стадионот „Кукуш“.

Фото: Чурлинов пред квалификациите на тренинг на Академија Пандев –...

Дарко Чурлинов е најмладиот дебитант во историјата на македонскиот репрезентативен фудбал, Дарко денеска беше дел од тренингот на новата школа за...

Академија Пандев со солидна предност пред реваншот во Купот против...

Академија Пандев ја совалда Победа со 3-1 на првиот полуфинален меч во Купот на Македонија. Тимот од Струмица...

ФОТО: Академија Пандев отвори подружница во општина Карпош

Академија Пандев чиј сопственик е нашиот најдобар фудбалер, Горан Пандев, отвори школа во општина Карпош за возрасна категрорија на дечиња...

Еден од најперспективните фудбалери на ,,Академија Пандев“ загина во сообраќајна несреќа

Филип Лазаревски, младински репрезентативец и член на ,,Академија Пандев“ од Струмица, изминатата ноќ загинал во сообраќајна несреќа која се случила на патот Габрово -...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com