Таг: актерка

Почина актерката Љупка Џундева

(11 јули 1934, Скопје-07.12.2018) Тетараската актерска легенда, единствената Љупка Џундева, почина на 84 години во Скопје. Завршила Државна средна театарска школа во Скопје (1951). Од 1951...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com