Таг: актер

Американскиот актер Ник Кордеро почина од Ковид 19

41 годишниот американски бродвејски актер, Ник Кордеро, почина од последици на корона вирусот. Неговата сопруга објави на социјалните мрежи...

Билјана Беличанец-актерката!

Билјана Беличанец во ,,Генетика на кучињата“ Огромна празнина останува во Драмски. Нашата Билјана Беличанец е неповторлива. Почивај во...

Актерот Владо Јовановски доби 30 дена притвор

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Јавно обвинителство и му определи 30 дена притвор на Владо Јовановски, кој се сомничи за делото...

Актерот Владо Јовановски навредува, плука и посакува војна

,,ФАУСТ ОД МУРТИНО ПОТПИШАЛ! Своерачно го потпишал договорот. Го потпишал со крвта на загинатите бранители, од сегашните и минатите војни. На тој слуга, гласот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com