Таг: активни случаи

Се намалува бројката на активни случаи од Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 918 тестирања, а регистрирани се 104 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 53-Куманово...

16.242 активни случаи на Ковид 19 кај нас

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47-Куманово...

22.330 активни случаи на Ковид 19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 2664 тестирања, а регистрирани се 815 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 329-Куманово 37-Дебар 1-Штип 26-Прилеп 46-Тетово...

Над 22.000 активни случаи на Ковид 19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 1837 тестирања, а регистрирани се 613 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 204-Куманово...

Во Македонија има 22.212 активни случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2824 тестирања, а регистрирани се 1100 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 439-Куманово 56-Дебар 5-Штип 42-Прилеп 52-Тетово...

Во Скопје се активни 5.880 случаи на Ковид 19 од кои...

Скопје секојдневно е со најмногу заразени од Ковид 19. Општината Аеродром подолго време го држи неславниот рекорд со најмногу заразени. И покрај...

Скопје и Струмица со најмногу активни случаи на Ковид 19

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 23788, бројката на оздравени пациенти е 17392, на починати...

Драстично се зголемија активните случаи на Ковид 19, денеска 393 нови

Во последните 24 часа се направени 2.464 тестирања, а регистрирани се 393 нови случаи на ковид-19 во:- Скопје 189- Куманово 14- Дебар...

Се зголемува бројката на активни случаи на ковид 19

Во последните 24 часа се направени 1559 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 51-Куманово...

Се намалува бројката на активни случаи на Ковид 19 по скопските...

Освен Чаир и Кисела Вода каде сѐ уште има над 100 активни случаи на Ковид 19, во другите скопски општини се регистрирани...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com