Таг: акциза

Народе, радувај се, се зголемува цената на акцизата на нафтата и...

Од утре нека започне делот од македонската народна приказна ..."И ТАКА СИ ЖИВЕЕЈА СРЕЌНО ДО КРАЈОТ НА СВОЈОТ ЖИВОТ"-напиша на својот ФБ профил генералниот...

Данев: Зголемувањето на даноците и акцизата на нафтата се најлошите економски...

Според опозициската ВМРО ДПМНЕ, СДСМ денеска ја соопшти најлошата економска мерка - зголемување на даноците. Во случајов, зголемување на акцизата на горивата за фрапантни...

Од први јануари зголемување на акциза за нафта за 3 денари...

од 1 јануари 2018 ќе има зголемување на акцизата за нафта за 3 денари, а се очекува да се соберат 1,6 милијарди денари...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com