Таг: акција

ВМРО ДПМНЕ вели дека заврши шерифското однесување на Заеви, Чулев бара...

Синхронизирано, ВМРО ДПМНЕ и министерот за внатрешни работи од редовите на оваа партија излегоа со став за полициската акција во Струмица, во...

МВР: Во Струмица во полициски час се затекнати 11 лица и...

МВР објави официјално соопштение по реакцијата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој побара истрага за постапуваањето на полицијата во Струмица која...

Шверцери на тутун и цигари во Тетово брутално нападнаа инспектори

Царинската управа на Република Северна Македонија во соработка со Државниот Пазарен Инспекторат, во текот на денешниот ден спроведоа две акции против нелегална...

Заев: Сите сме должни да дадеме придонес за чиста и здрава...

Вработените во јавната администрација и службениците во Град Скопје, денеска ја спроведоа акцијата „Администрацијата чисти со граѓанската организација ,,Не биди ѓубре“.

Шилегов и Царовска ,,пречекани“ од купиште ѓубре, диви живеалишта и депонии...

Во текот на акцијата за чистење што ја спроведува Владата се вклучи и Град Скопје. На кејот на...

Владата најавува жестока акција против загадувањето, палењето шуми,стрништа и фрлањето отпад

Ќе има силна и жестока реакција на надлежните институции доколку не се почитуваат законските одредби и активните мерки за спречување и заштита...

Граѓаните чистат додека надлежните дремат и клатат врати, но си земаат...

Огромното незадоволство и кактаклизмичното онечистување на секоја педа од нашата татковина, сѐ повеќе го раздвижува граѓанскиот активизам. Се организираат...

Вработен во внатрешна контрола на Шумска полиција спречил акција за бесправна...

Димче Т., вработен во внатрешна контрола на Шумската полиција при Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство, попречил акција на Шумска полиција за одземање на...

Охриѓани и стружани уапсени за фалсификат и илегален транспорт на емигранти...

Во текот на вчерашниот ден Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал на Министерството за внатрешни работи во координација со Јавното обвинителство за...

Општина Аеродром и ,,Комунална хигиена“ започнаа заедничка акција за чистење на...

Општина Аеродром од денеска почна голема акција за чистење на целата територија во соработка со Град Скопје,соопштија од општината. Почетокот на акцијата го означија градоначалникот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com