Таг: алаѓозовски

Прославата за ЕУ и НАТО е под раководство на Алаѓозовски со...

Владата се огласи со реакција по повод критиките на опозицикста ВМРО ДПМНЕ: ,,Прославата по повод поканата на Република Македонија за членство во НАТО и по...

Асаф Адеми ја презеде должноста од Алаѓозовски кој станува Национален координатор...

Новиот Министер за култура, Асаф Адеми, на примопредавањето на должноста од Роберт Алаѓозовски, рече дека реформите во културата, донесувањето на новиот закон за култура,...

Тимот што го создаде Алаѓозовски заминува заедно со него

По разрешувањето на Роберт Алажозовски од местото Министер за култура,свое заминување од местото член на Советот за култура најави и оперската певица, Весна Ѓиновска-Илкова. ,,Со...

Дисциплински постапки за службениците во Министерство за култура за поништен конкурс

  Министерството за култура ќе поведе соодветни дисциплински постапки за службите задолжени за спроведување на конкурсот за класични композиции, кој што вчера беше поништен...

Алаѓозовски демантира дека потрошил 9.000 евра по кафеани

,,Демантирам дека сум потрошил 9 000 евра по кафеани. Непрецизно е пренесена сметката од бифето на Министерството, од околу 430 000 денари. Тоа се...

Заев: Аквадуктот ќе го претвориме во атрактивна туристичка локација(видео)

Претседателот на Владата на РМ, Зоран Заев, придружуван од министерот за култура Роберт Алаѓозовски, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и градоначалникот на општина...

Шефот на кабинет на државниот секретар добил 11.000 евра за проект...

,,Нов ден, нови скандали околу доделените проекти во срамната Програма за култура потпишана од министерот Роберт Алаѓозовски. Уште еден сомнителен случај за злоупотреба на државна...

ВМРО ДПМНЕ: Годишната програма на Министерство за култура е скандалозна

,,Годишната програма на Министерството за култура е скандалозна и таа мора веднаш да се повлече“, реагира ВМРО ДПМНЕ. ,,Годишната програма на СДСМ и Министерот Роберт...

Алаѓозовски ќе бара нова зграда за Државен архив покрај матичната која...

Министерот за култура, Роберт Алоѓозовски,  најави дека се бара нова локација за Државниот архив поради постојаните поплави во Археолошкиот музеј кој се поплавува со...

Од 12 до 14 јануари ќе се одржи вевчанскиот карневал

Од 12-ти до 14 јануари годинава, во Вевчани ќе се одржи традиционалниот Вевчански карневал. Како што најавија организаторите на денешната прес-конференција, следниот викенд Вевчани ќе...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com