Таг: Алепо

Пеш од Берлин до Алепо

БЕРЛИН (АА) - Неколку стотици активисти тргнаа од Берлин кон градот Алепо, учествувајќи во маршот на солидарноста за жртвите од војната во Сирија, со...

Божикна елка и прослава во Алепо (видео)

После пет години, на улиците во сирискиот град Алепо, христијаните го прославуваа Божик со елка и музика. Жителите на овој град пет години беа изолирани,...

Масовна евакуација на цивили од Алепо

Евакуацијата на цивили од разурнатиот сириски град Алепо е прекината откако се слушнале експлозии во источниот дел на градот. Бунтовниците наведуваат дека војската лојална на...

Алепо во рацете на сириската војска

Амбасадорот на Русија во ОН Виталиј Чуркин објави дека во сирискиот град Алепо се завршени сите воени операции, а сириската војска ја презела целосната...

Бан Ки Мун: Во Алепо е како во кланица

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Бан Ки Мун, оцени денес дека ситуацијата во делови на Алепо кои се под контрола на бунтовниците е „полоша...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com