Таг: алкалоид

Skopryl plus на Алкалоид на листата на лекови во Србија кои...

Агенцијата за лекови и медицинска средства на Србија, упати писмо до здравствените работници со кое ги предупредува дека постои ризик од немеланомски карцином на...

Уште еден успешен хуманитарен викенд на ,,Алкалоид“

Позиционирајќи ја општествената одговорност на врвот од агендата на своето делување, „Алкалоид АД“ Скопје и годинава ја продолжи хуманата мисија чија главна цел е...

,,Алкалоид“ бележи подобрување во работењето на сите полиња

Најголемата македонска фармацевтска компанија ,,Алкалоид“, со раст на консолидираниот извоз од 9%, раст на консолидираната нето добивка од 7%, инвестиции во износ од 357,3 милиони...

Студенти ќе стекнуваат пракса во ,,Алкалоид“

Во насока на исполнувањето на заложбите за корпоративна општествена одговорност, кои се на врвот на приоритетите во оперативната агенда на компанијата, „Алкалоид АД Скопје“...

,,Алкалоид“ со брендот ,,Бекутан“ е 40 години присутен на...

Бекутан го прослави својот 40-ти роденден. Во своите почетоци во 1978 година, колекцијата содржела: Бекутан шампон, масло, пенливо средство за капење, пудра и крем....

,,Алкалоид“ и Мукаетов се домаќини на САМИТ 100 на 16 и...

На 16 и 17 октомври во Скопје ќе се одржи најголемиот собир на бизнисот и политиката во Југоисточна Европа , кој годинава е под...

Хуманитарен пикник за вработениете на ,,Алкалоид“ кои донираа за Детска клиника

Седми пат по ред, компанијата ,,Алкалоид“ ја продолжи традицијата организирајќи хуманитарен пикник за вработените, членовите на нивните семејства и нивните пријатели. На годинешниот хуманитарен...

На молитвениот појадок во Вашингтон првите луѓе на ,,Алкалоид”, ,,Триглав осигурување...

На 65 традиционален Молитвен појадок во Вашингтон годинава присуствуваа генералниот директор на „Алкалоид“, Живко Мукаетов со сопругата Емилија, извршниот директор на „Триглав осигурување“, Ѓорѓе...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com