Таг: алкохол

Парковите како поле за (не)културен натпревар меѓу младите

Време денешно, време сегашно, време на корона. Образовните институции не работат, но затоа парковите се пуштени на турбо. Секој божји ден, секоја...

Со помош на двоглед Колумбијци прошверцувале алкохол на стадион(видео)

Колумбијците важат за едни од најголемите фудбалски фанатици на светот, а доказ за тоа е и нивната присутност на Светското првенство во Русија. Дури...

Алкохолот е виновен за 700.000 новозаболени од рак во светот

Алкохолот е виновен за повеќе од 700 илјади новозаболени од рак и 365 илјади починати од таа болест секоја година во светот, посебно во...

Продажба на алкохол до 19 часот

Алкохолните пијалоци од денеска,1 ви октомври, во трговските објекти повторно ќе се продаваат од шест до 19 часот, наместо до 21 часот. Според законските одредби,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com