Таг: амбасади

Албанскиот премиер Еди Рама највува заеднички амбасади со Косово

Албанскиот премиер Еди Рама најавил дека порано или подоцна , Албанија и Косово ќе имаат и заеднички амбасади, не само конзуларни служби. Оваа негова...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com