Таг: амбасадори

Темелни реформи на општеството и отворање на 80% од поглавјата за...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев придружуван од Љупчо Николовски, вицепремиер за борба против корупција, за одржлив развој и...

Агрон Буџаку нов амбасадор во Канада, Шпреса Јусуфи во Приштина-од 19...

Иако листата на нови 19 амбасадори не е потврдена од Претседателот, вицепремиерот Бујар Османи на социјалните мрежи се пофали дека 12 амбасадорски...

Палмер ги собра американските амбасадори од регионот на координација во Скопје

Aмериканските амбасадори во регионот и Југоисточна Европа, се собраа во Скопје на координација со заменикот помошник државен секретар и специјален претставник...

Османи ги шеташе амбасадорите низ Шара, но ги одминаа безбројните диви...

Вицепремиерот, Бујар Османи, викендот организираше посета на Шар Планина за ЕУ амбасадорие и за првпат по многу години , ја реафирмираше идејата...

Димитров: Последните 10 испратени амбасадори имаат 214 години вкупен дипломатски...

Одговарајќи на критиките упатени за сметка на амабасадарскиот кадар назначен неодамна, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, направи споредба на нивниот дипломатски...

Ова се идните амбасадори во Унгарија, Шведска, Германија, Австрија…

Игор Џундев, ќе биде ополномоштен амбасадор во меѓународните институции во Виена. Претходно бил во постојаната мисија на Македонија во ОН, а му...

ОбесчИстена и обесчестена Македонија

Пишува: Емилија Лазаревска Слика прва: Охриѓанка, намуртена, стои и ја гледа штотуку излезената дојденка од зградата со своето куче. Дојденката, иако знае што значи тој охридски...

Бујар Османи се вклучи во чистењето на кејот заедно со амбасадорите

Вицепремиерот задолжен за евроинтеграции, Бујар Османи, се вклучи во акцијата на собирање смет на кејот на Вардар, организирана од Пивара и Пакомак. Тој даде...

Срам да те изеде-Амбасадорите повторно ни го чистеа ѓубрето(фото галерија)

Во рамки на акцијата иницирана од Пивара Скопје, за подигнување на општествената свест за заштита на околината, се вклучија бројни амбасадори во Македонија, меѓу...

Времето на нови карти и граници на Балканот е минато

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, заменик претседателот на Владата...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com