Таг: амнестија

Министерката Дескоска бара Собранието итно да го спречи оживувањето на амнестијата...

Во продолжение изјава на министерката за правда, Рената Дескоска, за обидот на Уставен суд да ја врати во живот амнестијата од поранешниот...

ОЈО-Скопје прифати само едно, а одби 36 барања за амнестија

Основните јавни обвинителства согласно Законот за амнестија доставија мислење по поднесените барања за амнестија до Основниот суд Скопје 1 Скопје.

Што е поразлична вашата амнестија од мојата?-ги праша Иванов пратениците и...

„Мојата цел беше помирување преку помилување, а вашата цел е обезбедување поддршка за уставните измени преку уценување. Додека...

Сите барања за амнестија се испратени за мислење во обвинителствата

Основен суд Скопје 1, индформира дека, сите барања, доставени до судот, а во врска со Законот за амнестија поврзан со предметите од...

Дурловски нема да поднесе барање за амнестија

Оперскиот пејач, Игор Дурловски, кој беше дел од водачите на ,,За заедничка Македонија“ , на својот ФБ профил објави дека неговата борба...

Законот за амнестија ќе важи пет дена, а за помилуваните ќе...

Интерпартиското тело за помирување  го усвои Предлог-законот за амнестија со кој треба да бидат опфатени дел од учесниците во настаните од 27...

Лицата што не биле организатори и не учествувале во насилство може...

Групата за помирување го направи Предлог текстот  за делумна амнестија за обвинетите и учесниците во насилнииот упад во Собрание на 27 април минатата година. ,,Секое...

Дводневен штрајк со глад на затворениците во Идризово, бараат амнестија

Затворениците на најголемиот македонски затвор Идризово, објавија дека стапуваат во дводневнен штрајк со глад. Бараат да бидат опфатени со Закон за амнестија и тој...

Костадинов: Мицкоски повторно условува со амнестија на Груевски (видео)

,,Измислувањето нови барања од страна на Христијан Мицкоски, како она за нов Јавен обвинител, е уште еден обид за барање амнестија за криминалите на...

ВМРО ДПМНЕ: На слобода криминалците Сејдиу и Красниќи, во затвор патриотите...

Јавното обвинителство втор месец не презема никакви дејствија во истрагата што се води по политички монтираниот случај за тероризам. Ниту се повикуваат и сослушуваат...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com