Таг: амониум нитрат

Апокалипса во Бејрут по експлозијата на 2.750 тони амониум нитрат...

Бројката на жртви по експлозијата во пристаништето во главниот град на Либан, се зголеми на 78, а над 4.000 луѓе се повредени.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com