Таг: андреј ковачев

Ковачев: Најмалку 10 пратеници на ВМРО ДПМНЕ имаат бугарски пасоши, а...

Бугарскиот европратеник, Андреј Ковачев, на социјалните мрежи објави дека ќе предложи измени на законодавството со кое се овозможува стекнување бугарско државјанство, заради...

Бугарскиот европратеник Ковачев се сретна со Хан, но нема детали што...

Бугарскиот европратеник, Андреј Ковачев, објави фотографија со комесарот за проширување на ЕУ, Јоханес Хан, но не даде информации за што точно разговараале. Ковачев наведува дека...

Бугарскиот европратеник Ковачев ќе се сретне со Хан за да го...

Бугарскиот европратеник, Андреј Ковачев, продолжува со антимакедонската кампања. Тој најави дека денеска ќе се сретне со еврокомесарот Јоханес Хан, откако бил поканет од него на...

Ковачев: Цар Самоил е бугарски цар, Прличев е Бугарин, Македонците се...

Бугарски политички претставници секојдневно го зголемуваат притисокот врз Македонија и Владата да се откажат од историското минато, посебно од периодот во Втората светска војна....

Бугарскиот европратеник Ковачев е воодушевен и смета дека БПЦ треба веднаш...

  Андреј Ковачев, бугарски европратеник од редовите на партијата ГЕРБ на премиерот Бојко Борисов, смета дека писмото на МПЦ ОА, до Бугарската Православна Црква е...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com