Таг: андреј пленковиќ

Хрватскиот премиер Пленковиќ е позитивен на корона вирус

По неколкудневна изолација откако објави дека неговата сопруга е позитивна на корона вирус, хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ, објави дека и тој добил...

Нов мандат за ХДЗ и Андреј Пленковиќ

Хрватската демократска заедница однесе убедлива победа на парламентарните избори во Хрватска. Според сѐ уште нецелосни и неофицијални резултатит, ХДЗ...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com