Таг: Анегрет Крамп-Каренбауер

Анегрет Крамп-Каренбауер e наследничката на Ангела Меркел во партијата ЦДУ

Делегатите на Христијанско-демократската унија ја избраа Анегрет Крамп-Каренбауер за наследничка на досегашната претседателка и актуелна канцеларка на Германија, Ангела Меркел. Случајно или не, прекарот на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com