Таг: антифашистички протест

Голем антифашистички протест во Сараево со партизански и песни за Тито(видео)

Во Сараево денеска се одржа масовен антифашистички протест поттикнат од мисата во истиот град посветена на т.н. ,, жртви на Блајбург“.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com