Таг: апсење

Маж уапсен во воз во Англија поради неносење маска и отпор...

Драматична снимка од апсење на 34 годишен патник во воз во Англија кој не носел заштитна маска, одбивал да стави, го навредувал...

Во Србија уапсена шесточлена криминална група која фалсификувала негативни тестови...

Српската полиција соопшти дека во голема акција се уапсени 6 лица, членови на организирана криминална група, која неколку месеци изготвувала негативни ПЦР...

Н1: Полицаец со нога на главата апсеше демонстрант(видео)

Н1 телевизија објави видео на кое се гледа како полициски службеници апсат демонстранти. Еден од демонстрантите е совладан од...

Анима Мунди бара да се казнат полицајците што апсеа момче со...

Здружението за заштита на животни, Анима Мунди, протестира поради начинот на кој се приведе момче кое шеташе куче за време на полициски...

ВИДЕО од апсењето на лицата обвинети за шверц на 700 кг...

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во периодот јули-декември 2019 година, во координација со јавен обвинител од Основно јавно...

Косовски специјалци упаднаа во Северно Косово и уапсија двајца Срби(видео)

Рано утрината околу 5 часот, стотина припадници на специјалните косовски полициски сили РОСУ, влегоа на северот на Косово во српскиот дел и...

Димитров: Ќе нѐ биде и точка! Системот со сите маани почнува...

Никој не рече дека ќе биде лесно, вели Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на својата официјална ФБ страница по вчерашните турбулентни...

Сирени и апсење на северот на Косово, Вучиќ ја стави војската...

Тензии и вознемирувачки вести од нашите северни соседи. Специјалните косовски полициски сили утрината во северна Косовска Митровица, спроведоа акција на повеќе места и...

МВР денеска ќе објави детали за полициската акција во Скопје

Припадници на специјалните единици на МВР, во текот на изминатата вечер и ноќ, изведоа обемна акција за апсење и сузбивање на шверц...

Од автомобил случајно е снимен моментот на апсење на терористот од...

Напаѓачот на една од џамиите, а можеби и во двете, сѐ уште не е прецизно утврдено колку луѓе учествувале во нападите во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com