Таг: арктик

ВИДЕО: Како тренираат руските војници во воената база на Арктик на...

Русите важат за едни од најиздржливите луѓе што се однесува до студот и ниските температури. Ако се знае какви се зимите во Москва, а...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com