Таг: артан груби

Димовски: Власта е неспособна, опозицијата нема иницијатива

Поранешниот пратеник и висок функционер на ВМРО ДПМНЕ, Илија Димовски му одговори на вицепремиерот Артан Грби, кој заедно со министерот за финансии,...

Кече од Артан Груби за збогум на Жбогар

Првиот заменик претседател на Владата, Артан Груби, денеска му приреди проштална средба на досегашниот амбасадор на ЕУ во нашата земја, Самуел Жбогар.

Првиот заменик(Артан Груби), но и другите заменици ќе го менуваат Заев...

На својата втора седница, што се одржа вчера, членовите на Владата ги прифатија измените и дополнувањата на Деловникот за работа на Владата.

Груби снимен како излегува од хотелот на Мијалков, но тврди дека...

Во хотелот Мериот во центарот на Скопје, генералниот секретар на ДУИ и иден прв вицепремиер, Артан Груби, беше на средба со сопственикот...

Од ДУИ се задоволни што ќе раководат со Министерството за надворешни...

,,Историја“. Со овие зборови Артан Груби,генерален секретар на ДУИ, го опиша нивниот успех во преговорите со СДСМ за идната...

Артан Груби се гордее со новото име на ,,100 процентното албанско...

Артан Груби, висок функционер на ДУИ, на својот Фб профил објави скандалозен пост. Тој со националистичка реторика се гордее...

Груби: ДУИ ги поддржува сите закони и убедени сме дека ќе...

,,ДУИ целосно ги поддржува законите за јавно обвинителство, совет на јавни обвинители, за одбрана, изборниот законик со корекција на изборните единици,како и...

Нацоски: ,,Теrme di Caracalla“ во Рим го одбија и Ерос Рамацоти…

Не стивнуваат реакциите по шокот што го приреди Артан Груби со ,,окупацијата“ и сквернавењето на храмот на уметноста, МНТ со непримерно и...

Артан Груби како ,,Шверцер“(фото галерија)

Потпретседателот на ДУИ и пратеник Артан Груби, објави фотографии од кои се гледа дека тој ја предводи прославата на навивачката група ,,Шверцери“...

Хади Османи: Артан Груби немаш морално право да реагираш за Љуботен

Членот на СДСМ и координатор за меѓуетнички односи за Куманово, Хади Османи, му одговори на пратеникот на ДУИ, Артан Груби, кој...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com