Таг: Асад

Сиријскиот претседател Асад ги посети војниците на фронтот

Сиријската државна телевизија објави фотографии на кои се гледа претседателот на таа земја  Башар eл Асад, како е во посета на војниците на линијата...

В. Британија шокира со промена на политиката кон сирискиот претседател Асад

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон ја изненади британската, но европската јавност со промена на ставот кон претседателот на Сирија Башар ел Асад....

Руската војска останува во Сирија

Долниот дом на рускиот парламент денес ја ратификуваше спогодбата со Сирија со која се дозволува руската војска во таа земја да остане на неограничено...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com