Таг: атентат

25 години од атентатот врз македонскиот Претседател Киро Глигоров

На денешен ден пред 25 години беше извршен неуспешен атентат врз тогашниот македонски Претседател, Киро Глигоров. Оттогаш имаше бројни...

Атентатот врз Киро Глигоров и по 24 години остана нерешена мистерија

Пред 24 година врз Претседателот на Република Македонија Киро Глигоров беше извршен атентат. Отогаш имаше бројни заложби и ветувања...

Мемоарите на Андов ги зовреа страстите, Фрчкоски посочен како организатор на...

Организаторот на атентатот врз претседателот Киро Глигоров, што се случи на 3 октомври 1995 година, е познат. Ова може да се заклучи од најновите...

Во тек на говор на воена парада Мадуро преживеа напад со...

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, беше нападнат со два дрона за време на неговиот говор во Каракас, кој беше пренесуван во живо на телевизија. На...

Лага и дезинформација се вестите за наводен атентат врз обвинителката Фатиме...

  Чиста дезинформација!-вака реагираат од МВР на објавата на некои портали на албански јазик дека пред два дена е спречен обид за атентат врз обвинителката...

Заев: Знам дека имаше обид за ликвидација на Ѓукановиќ, ми рекоа...

Премиерот Зоран Заев во интервју за црногорското радио „Антена М“, изјави дека добивал информации од аналитичари дека е можна негова ликвидација. После тоа што се...

Пред 22 години беше извршен атентат врз Претседателот Киро Глигоров

Пред 22 година врз Претседателот на Република Македонија Киро Глигоров беше извршен атентат. На 3 октомври 1995 година врз Претседателот на Република Македонија беше извршен...

Зијадин Села:На 27 април се изврши политички атентат врз барањата на...

На 27 април се изврши политички атентат врз барањата на  Албанците, не врз мене-рече Зијадин Села на своето прво обраќање на прес конференција во...

За Русија убиството на амбасадорот во Анкара е терористички напад

Официјалната претставничка на Руското министерство за надворешни работи Марија Захарова изјави дека убиството на рускиот амбасадор во Турција е терористички напад. Атентатот се случи попладнето...

Вознемирувачко видео од убиството на рускиот амбасадор во Анкара

Страв и паника владееше во салата каде се одвиваше отворањето на изложбата на фотографии со наслов,,Русија во очите на Турците,,. Атентаторот се закануваше и извикнуваше...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com