Таг: атлетика

Маратонците од Етиопија доминираа на маратонот, рекорд кај дамите

Виз Ер Скопски маратон ја покажа својата грандиозност. Околу 12.500 натпреварувачи од 58 држави го прославија 15. јубилеј излегувајќи на маратонот, полумаратонот,...

Побрзајте, пријавувањето на Виз Ер Скопски маратон се затвора на 22...

Во сабота, 4. мај 2019, ќе се одржи Виз Ер Скопскиот маратон, темелот на спортувањето и здравиот живот, кој го прославува...

Виз Ер Скопски маратон го ...

Минатата година околу 10.000 луѓе излегоа на ...

ФОТО: Речиси 2500 учесници на Авицена Женска трка, Кираџиева победник

Седмото издание на Авицена Женска трка успеа да ги изненади сите. Од бројот на учеснички до големата позитивна енергија која се прошири...

Уште еден херој, Ардијан Шабани освои две медали

На специјалната Олимпијада на Светските игри 2019 во Абу Даби нови два медали за Македонија. Атлетичарот...

Почина Исмаил Мачев, легендарниот атлетичар и рекордер на 400 метри

Најдобриот атлетичар во историјата на Македонија, Исмаил Мачев почина на 59 годишна возраст по долго и тешко боледување. 

Грчка атлетичарка „падна“ на допинг-тест

На Хрисопија Девеци ќе и биде одземен бронзениот медал која го освои во трискок на Олимписките игри во Пекинг во 2008 година, поради допинг. Во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com