Таг: Атлетико

Видео: Супер финиш на Атлетико за победа со два разлика против...

Атлетико го победи Јувентус со 2-0 со головите на Хименез во 78 минута и Годин во 83 минута, претходно со помош на...

Атлетико одби 75 милиони евра за Јан Облак

Летниот преоден рок одамна заврши, а во него се случија многу работи. Во прв план на јулската шопинг грозница беа рекордниот трансфер на Пoл...

Атлетико подобар од Баерн, Сити се „извлече“ со Селтик

Фудбалерите на Атлетико Мадрид го победија на свој терен Баерн Минхен со 1:0, во дербито на второто коло од Лигата на шампиони. Стрелец беше...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com