Таг: АТП

Шок за Ѓоковиќ , елиминиран од Колшрајбер во два сета

Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ ги заврши настапите на Индијан Велс откако во два сета беше поразен од Филип Колшрајбер....

Видео: Сите победнички поени на Федерер на 100. турнири во кариерата

Роџер Федерер е легенда во светскиот тенис, тој со победата во Дубаи стигна до стотиот освоен турнир во кариерата.

Мареј на тенискиот трон!

Енди Мареј го превзеде првото место на АТП листата откако канадскиот тенисер Милош Раониќ поради повреда му го предаде полуфиналниот меч на Мастерс турнирот...

Чилиќ го „турна“ Ѓоковиќ од врвот на АТП !?

Повеќе не е ништо во рацете на Новак Ѓоковиќ. Енди Мареј ќе биде прв тенисер во светот ако влезе во финалето на Мастерс турнирот...

Јужноафрикански тенисер доживотно суспендиран

Џошуа Чети, јужноафрикански тенисер, е доживотно суспендиран затоа што се обидел да намести меч, соопшти денес Единицата за интегритет на тенисот. Дваесет и едногодишниот Чети...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com