Таг: ау

Европратеникот Флекенштајн: Итни мерки од ЕУ,ВМРО ДПМНЕ го премина Рубикон

Остра реакција од пратеникот на германските Социјалдемократи во Европскиот парламент Кнут Флекенштајн по нападот во македонското Собрание. ЕУ мора да преземе одлучна акција ЕУ веќе...

ЕУ и САД го поздравија изборот на Талат Џафери за претседател...

  Мнозинството пратеници го избраа Талат Џафери за претседател на Собранието за време на редовна седница на Собранието. Ние ќе работиме со него за поддршка...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com