Таг: афера

Уапсен премиерот на Федерација Босна и Херцеговина Фадил Новалиќ поради аферата...

Фадил Новалиќ, премиер на Федерација Босна и Херцеговина, е уапсен и се наоѓа на повеќечасовно сослушување во Државната агенција за истрага и...

Димитриевски: Оставивте простор злосторници да се претставуваат како жртви

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, побара да се даде професионалци да ја сработат истрагата за аферата ,,Рекет“. -...

,,Ла Верита“ објави нова аудио снимка во која за првпат се...

Италијанскиот десничарски весник ,,Ла Верита“ , објави ново продолжение од аудио снимките , најверојатно направени од Орце Камчев во неговиот дом и...

Љубчо Георгиевски му платил на Панчевски за лажните швајцарски сметки на...

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски на својот ФБ профил изнесе скандалозно признание дека адвокатот Игнат Панчевски му доставил  лаѓни  докази, но и дека го уценувал...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com