Таг: афроамериканец

Ново убиство на Афроамериканец во САД

Американската полиција вчера уби уште еден Афроамериканец за време на полициска рација во Вашингтон. При полициска проверка на едно...

Нереди во Атланта по убиството на уште еден Афроамериканец(видео)

Во американскиот град Атланта во текот на ноќта избувнаа жестоки нереди поради вчерашното убиство на уште еден Афроамериканц кој давал отпор при...

Нападнат ТВ центарот на СНН во Атланта, хаос низ Америка(видео)

Демонстрациите на афроамериканското население во САД се шират и стануваат сѐ понасилни. Запалени се полициски автомобили, уништени продавници, горат кафетерии на Старбакс...

Војска на улиците на Минеаполис по хаосот и демонстрациите поради убиството...

Гувернерот на Минесота прогласи вонредна состојба во оваа американска сојузна држава по бурните и насилни демонстрации поради убиството на Џорџ Флојд, кој...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com