Таг: аѓутант

Билјана Блажевска прва жена во историјата е Аѓутант на Врховниот командант

Претседателот Стево Пендаровски ја постави полковник Билјана Блажеска за Аѓутант на Врховниот командант на Вооружените сили на Република Северна Македонија во Генералштабот...

Бригадниот генерал Методи Хаџи-Јанев ја презеде должноста Аѓутант на претседателот на...

Во Кабинетот на Претседателот на Република Македонија,  се одржа свечена церемонија по повод поставувањето на Методи Хаџи-Јанев за Аѓутант на Врховниот Командант на Вооружените...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com