Таг: а

Заев и рускиот амбасадор разговарале за новото парламентарно мнозинство

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од генералниот секретар Оливер Спасовски, попладнево имаше средба со амбасадорот на Руската Федерација во Р.Македонија, Олег Шчербак. На средбата...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com