Таг: баздникин

Премиерот Заев разговараше со новоименуваниот амбасадор на Русија во Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска го прими  новоименуваниот амбасадор на Руската Федерација во нашата земја, неговата екселенција Сергеј Баздникин. Премиерот Заев...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com