Таг: бакнуваат

И покрај предупредувањето верници го бакнуваат ковчегот со телото на патријархот...

На повидок нов корона кластер. Медиуми во Србија известуваат дека од утрината, и покрај предупредувањата на кризниот штаб за борба против корона,...

Верници се простуваат од митрополитот Амфилохие со бакнување и без почитување...

Илјадници православни верници чекаат во редици пред Цетињскиот манастир да се простат од митрополитот црногорско-приморски Амфилохие, кој вчера почина од Ковид 19.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com