Таг: банкрот

600.000 клиенти на банкротираниот тур-оператор ,,Томас Кук“ не можат да се...

По објавувањето на банкротот на најголемиот туристички оператор во светот, британската ТА ,,Томас Кук“, 600.000 нивни клиенти се наоѓаат ,,заробени“ низ светот...

Крахот открива дека најбогатата хрватска компанија,,Агрокор“ ги лажирала финансиските извештаи

Најбогатиот Хрват Ивица Тодориќ и неговата компанија, една од најголемите на Балканот ,,Агрокор“, се во центарот на вниманието во регионот заради банкротот и крахот...

Хрватски ,,Агрокор” пред банкрот?

Еден од најбогатите хрватски бизнисмени Ивица Тодориќ , сопственик на концернот ,,Агрокор", е во големи финансиски проблеми, пишуваат медиумите од регионот. Тодориќ ја рашири својата...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com