Таг: банско

Зорица Заева се дружеше со штитениците на Заводот за рехабилитација во...

,,Во струмичко Банско, уште пред многу години, со Зорица се заложивме дека ќе помагаме и ќе поддржуваме, затоа што само среќа околу...

Четворица македонски државјани се тешко повредени во сообраќајка во Бугарија

Четворица македонски државјани се повредени  и се пренесени во болница по несреќа која се случи  ноќеска на патот Добриниште-Банско, јави дописникот на БГНЕС. Според...

Со денешната посета продолжува 13 годишното пријателство меѓу Заев и штитениците...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска беше меѓу штитениците во Заводот за заштита и рехабилитација во Банско. Со заедничкото одбележување на вториот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com