Таг: бара

Институт за историја бара Владата да ги прекине активностите за спојување...

Институтот за историја при Филозофскиот факултет на УКИМ, бара од Владата и МОН да го повлечат најавениот нов концепт за реформи...

Марковски ги откажа сите интервјуа загрижен за својата безбедност и бара...

Нарекукавајќи ја владејачката партија СДС без М(Македонија) во нивното име, новиот член на ИК на ВМРО ДПМНЕ, Вело Марковски, на својот ФБ...

Старите отфрлени кадри на ВМРО ДПМНЕ бараат смена на Христијан Мицкоски

Секојдневно по некој од поранешниот прв ешалон на ВМРО ДПМНЕ излегува со барање во јавноста за смена на претседателот на ВМРО ДПМНЕ,...

Во Сарај 41 заразен од коронавирус, градоначалникот бара масовно тестирање

Градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети, конечно се загрижи за состојбата со заразени од коронавирус во Сарај. ,,До вчера имаше...

Костадинов: Мицкоски повторно условува со амнестија на Груевски (видео)

,,Измислувањето нови барања од страна на Христијан Мицкоски, како она за нов Јавен обвинител, е уште еден обид за барање амнестија за криминалите на...

Анима Мунди бара најстрога казна за фалбаџијата што убил мече

,,Животните немаат мир ниту на улица ниту во дивина, насилството врз животните е карактеристика на Македонија во секој сегмент. Ви проследуваме фотографија од извесен...

ЗНМ бара деблокирање на медиумските реформи во Собранието

Власта да ги разреши партиските војници на ВМРО ДПМНЕ во Советот на МРТ, бара Здружение на новинари на Македонија. Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ)...

Американскиот државен секретар Мајк Помпео побара поддршка за Македонија од Франција

Aмериканскиот државен секретар Мајк Помпео телефонски разговарал со францускиот министер за надворешни работи, Жан Ив Ле Дријан, соопшти Стејт Департментот. Шефот на американската дипломатија,Марк Помпео,...

Мицкоски по стапките на Груевски бара 61 пратеник на следните избори

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, испорача барање до гласачите да му обезбедат 61 пратеник. Целта на партијата ќе биде ВМРО-ДПМНЕ  да победи на следните предвремени...

Мицкоски на ФБ побара поддршка и повика ,,сите заедно да ја...

Браќа и сестри, нашата најголема борба е борбата за Македонија. Борба за подобар животен стандард, за среќни утра и насмеани луѓе, пишува на својот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com