Таг: бајден

Џо Бајден го освои и Мичиген и е на чекор од...

Демократскиот кандидат за Претседател на САД, Џо Бајден, го освои и Мичиген една од трите клучни држави која беше предуслов за влез...

Бајден со најмногу освоени гласови во историјата на американските избори

Демократскиот кандидат за Претседател на САД, Џо Бајден, досега има освоено најмногу гласови од гласачи воопшто на сите претседателски избори во САД.

Урнебесна имитација на ТВ дуелот Трамп-Бајден од глумците Алек Болдвин и...

Холивудските ѕвезди Алек Болдвин и Џим Кери направија урнебесна емисија со имитација на ТВ дуелот меѓу претседателските кандидати, Доналд Трамп и Џо...

Џо Бајден му порача на Трамп да порасне

Несериозно и опасно е Претседател да не им верува на безбедносните служби и да тврди дека знае повеќе од нив, -вака потпретседателот Џо Бајден...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com