Таг: бегалци

Грција одлучно ќе ги брани границите од мигранти

По најавата на турскиот претседател дека границите кон Европа се отворени и дека таму се веќе 18.000 мигранти, се огласи грчката влада.

Турција ги отвора границите за бегалците од Сирија кон Европа

Турција одлучи да не ги спречува бегалците кои доаѓаат од Сирија на патот кон европските земји. Ова го објави...

Девет лица ранети во напад со нож во станбен комплекс за...

Девет лица се хоспитализирани, а 30-годишен маж бил уапсен по масовен напад со  нож, во станбен комплекс во градот Бојзи, каде што биле сместени...

ВМРО ДПМНЕ ќе прави референдум во Охрид за да не стане...

Охриѓани на референдум ќе одлучуваат дали сакаат во нивниот град да се населат мигранти или не, советниците на СДСМ од овој град, како и...

ВМРО ДПМНЕ сочувствува со бегалците, но нема место за нив во...

,,Власта креира хаос и неизвесност. Во налетот на брзоплети „реформи за живот“, неспособната влада на премиерот Заев ја предложи и Стратегијата за интеграција на...

Стевчо Јакимовски: Тие ги тепаат, ние да ги чуваме, бегалците да...

БЕГАЛЦИТЕ ДА ГИ ПРИМАТ ОНИЕ КОИ ГИ БОМБАРДИРАЛЕ-е кампањата на Стевчо Јакимовски, којашто ја води на социјалните мрежи во очи локалните избори. Градоначалникот на Карпош,...

МТСП: Нема да се градат станови за бегалци, Македонија е транзитна...

Лажна вест е дека  државата ќе гради станови за бегалците и дека тие ќе останат во Македонија. Во Република Македонија нема да се градат...

Опозицијата се противи на владиниот акциски план за населување бегалци во...

Нашиот глас да го слушне премиерот Зоран Заев и министерката Мила Царовска, бидејќи 8-ми ќе дојде за некој ден, рече градоначалникот на Неготино Ванчо...

МТСП потврдува дека новата Стратегија предвидува интеграција на бегалците во Македонија

Од Министерство за труд и социјална политика потврдуваат дека се направени измени во Стратегијата за интеграција на бегалци, но не објаснуваат во кои делови...

ВМРО ДПМНЕ е против Стратегијата на Владата за интеграција,вработување и станбено...

,,Владата на Република Македонија и министерството за труд и социјална политика треба да одговорат зошто ја менуваат стратегијата на Република Македонија во делот на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com