Таг: бегство

Осудениот Војминовски избегал од куќен притвор

Обвинетиот Никола Војминовски, осуден со неправосилна пресуда во предметот со К.бр 1893/17 на 13 години затвор за обид за убиство на Зијадин...

Судијата Шабани ќе ги заклучува вратите ако адвокатите продолжат да се...

,,Не може кога ќе ви текне да влегуавте и излегувате од судница“-ги предупреди судијата Осман Шабани, адвокатите на обвинетите во судскиот процес што го...

Сијарто: Унгарија првпат се сретна со проблемот на Груевски во амбасадата...

Унгарскиот министер за надворешни работи, Петр Сијарто, негира дека Унгарија му помогнала на Никола Груевски да избега од Македонија. Тоа е лага, вели Сијарто за...

Димитров: Мора да избереме владеење на правото, а не закон на...

Вака го коментираше случајот Груевски, министерот за надворешни работи, Ниkола Димитров, на барање на новинарите во Солун. На покана на алтернативниот министер за надворешни работи...

Мицкоски се сретнал со Груевски и Орбан непосредно пред бегството,...

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски, во интервју за 1ТВ потврди дека бил на еден ден во Софија, но приватно. Претходно бил во Белград,...

Тадиќ: Вучиќ лаже за мерцедесот, тој заедно со Рама, Ѓукановиќ и...

Поранешниот српски претседател, Борис Тадиќ, ги отфрли обвинувањата на актуелниот, Александар Вучиќ, дека исто како Груевски набавил скап мерцедес надвор од сите законски прописи. Вучиќ...

Српскиот претседател Вучиќ ја откри рутата на движење на Груевски

,,Во текот на ноќта на 11 ноември, некаде меѓу еден и два часот, лицето Никола Груевски, е влезено на албанска територија во придружба на...

Додека Груевски е во бегство, Боркица ,,посветено“ оди на работа, а...

Со своето бегство поради двегодишна затворска казна, Никола Груевски, ги стави во непријатна позиција, не само државата, неколку европски, а можеби во иднина и...

Хан за бегството на Груевски: Се работи за кредибилитетот на ЕУ

,,Силно владеење на правото е еден од темелните критериуми за влез во ЕУ. После години назадување, Македонија прави добар напредок во оваа област, вклучително...

Со дипломатско возило на Унгарија од Тирана Груевски бил префрлен во...

Никола Груевски, во неделата, на 11.11.2018 година, ја поминал македонско-албанската граница, а во вечерните часови бил префрлен преку албанско-црногорската граница, потврди Министерството за внатрешни...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com