Таг: бездна

Загина планинар од Македонија по пад во бездна на планината Олимп

Македонски планинар го загуби животот на планината Олимп во Грција, откако паднал во бездна, јави државната агенција МИА. Според...

56 годишен татко го фрлил во бездна своето тукушто родено бебе

Мирослав Ш.(56) од Босна и Херцеговина, осомничен е дека го убил својот тукушто роден син , откако по земањето од родилиште го фрлил од...

Profound

Автобусот што падна во бездна покрај автопатот Велес-Скопје е македонски,повредени се...

МВР ја преправи првично дадената изјава за МИА, дека автобусот што се преврте и падна во бездна покрај автопатот Велес-Скопје  е со грчки регистарски...

Грчки автобус падна во бездна пред наплатната рампа во Катланово

Автобус со грчки регистарски таблички излета од автопатот и падна во бездна во правец од Скопје кон Велес. Медицински екипи ги извлекуваат повредените, а...

Македонија на раб на бездна

  Сагата наречена „македонска политичка криза“ се продолжува. Полека почнува да мириса на војна и внатрешни судири. Овој пат не помеѓу македонците и албанците туку...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com