Таг: бездомници

Општина ,,Центар” и ЈП Паркинзи ќе ги згрижуваат бездомниците

ЈП “Паркинзи на општина Центар“ и општина Центар од денеска започнуваат акција за згрижување на бездомните лица во општината. Преноќувалиштето за лицата кои немаат покрив...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com